Bizneswoman

Pomysł na biznes

5 postów w tym temacie

E-biznes wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla wielu osób. Kto z nas nie chciałby pracować przy swoim biurku we własnym mieszkaniu? Brzmi pięknie – elastyczne godziny pracy, brak szefa nad głową, możliwość spędzania czasu z rodziną. Pytanie brzmi – skąd zaczerpnąć pomysł na taki właśnie biznes? Czy nie jest tak, że pula tematów już się wyczerpała, a szanse na ciekawą działalność są znikome? Gdzie szukać inspiracji, jeśli chcę tak pracować, ale nie mam jeszcze konkretnego pomysłu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może zdawać się to banalne, ale szukaj inspiracji w otoczeniu. Patrz uważnie, czego potrzeba ludziom dookoła siebie, a być może trafisz w jakiś niszowy fragment rynku, który możesz wypełnić. Może się wydawać, że zostało zrobione już niemalże wszystko, jednak nie jest to prawda. Zawsze znajdzie się coś, czego ludzie potrzebują.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zastanów się, co potrafisz robić - to jest dobry punkt odniesienia na początek. Jeśli masz jakieś zdolności, to nawet jeśli powielisz pomysł, który na rynku już zaistniał, istnieje szansa, że sam się obroni. Ludzie docenią, jeśli włożysz w swoją pracę całą siebie. Przede wszystkim musisz zacząć, potem będzie już z górki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja za niedługo otwieram ciucholand u Siebie na osiedlu, widzę, że ludzie jeżdżą kilka kilometrów dalej, a po co jak mogą u mnie kupować :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Maga autorce chodziło raczej o pomysł na biznes w internecie, w końcu o tym jest forum :)

O ciucholandach myślę, że można na nich zarobić, ale mając używane markowe ubrania, kupowane np w UK.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz